Aktuality

Nezapomínejte na zoubky těch nejmenších

Nezapomínejte na zoubky těch nejmenších
10.01.2018

Malým dětem by se měly brzy začít čistit dásně i první zoubky. Učit a přivykat děti na čištění zubů je dobré jak kvůli navykání si na hygienu dutiny ústní, ale má to také praktický význam. Děti se totiž první návyky učí již brzy po porodu. Proto by součástí péče o čerstvě narozené miminko měla být i péče o ústní dutinu.

Není to nic složitého. Stačí k běžným hygienickým rituálům, jako je např. koupání, přidat i čištění pusinky pomocí tzv. prsťáčků. Jde o gumové návleky na prst, pomocí nichž jemně otřete dásně a poté dítěti ústa vypláchnete. Má to také svůj zdravotní význam – děti totiž nad horními zoubky nemají slinnou žlázu. Horní dáseň tak trpí nedostatkem slin, které ji přirozeně očišťují od potravy. Je tak ideálním prostředím pro tvorbu a množení bakterií.

V momentě, kdy se začnou prořezávat první zoubky, měla by být samozřejmostí i péče pomocí vhodně zvoleného kartáčku a pasty na zuby.

Péče o zoubky dětí by však neměla končit jen u čištění. Na první preventivní prohlídku můžete již s půlročním miminkem. Nejpozději by první prohlídka měla proběhnout kolem prvního roku dítěte.

Další aktuality

Objednejte se k zubaři s celou rodinou

Možnosti platby