Aktuality

Mýty a fakta v zubní péči

Mýty a fakta v zubní péči
27.11.2017

Kolem zubů a zubní péče je velké množství různých mýtů. Co tedy je a není pravda? Podívejte se s námi na ty nejčastější mýty, se kterými se v ordinacích setkáváme.

 

Mýtus: ŠPATNÉ ZUBY SE DĚDÍ V RODINĚ

Základem „špatných“ zubů je péče o ně. Pokud o zuby nepečujete dostatečně, projeví se to právě na jejich (ne)zdravém stavu. Genetika s tím bohužel nemá nic společného.

Pokud si nejste jistí, jak správně o své zuby pečovat, objednejte se k našim dentálním hygienistkám na ošetření – ty vám rády poradí, jak na to.

 

Mýtus: ČISTIT ZUBY BYCHOM SI MĚLI TŘIKRÁT DENNĚ TŘI MINUTY

Ani tenhle mýtus není pravdivý. Při čištění zubů nezáleží jen na tom jak často a jak dlouho si zuby čistíme. Záleží také velmi na tom JAK zuby čistíme. Správnou techniku čištění vás také mohou naučit naše dentální hygienistky.

 

Mýtus: JABLKO NA NOC VYČISTÍ ZUBY

Tento mýtus se traduje již po generace. Jablko obsahuje cukr, a navíc je kyselé. Jde tedy rovnou o 2 věci, které mohou zubům uškodit. Jablko tedy raději před tím, než si zuby na noc vyčistíte.

 

Mýtus: KRVÁCENÍ DÁSNÍ JE NORMÁLNÍ

Stejně tak jako každé krvácení, má i krvácení dásní nějakou příčinu. Je proto dobré příčinu najít a krvácení dásní nepodceňovat.

 

Mýtus: KRVÁCÍ MI DÁSNĚ, PROTO JE NESMÍM ČISTIT

Koho by napadlo, že je tomu přesně naopak. Pravidelné čištění totiž pomáhá vyhojit zánět, který za krvácením dásní stojí.

 

Mýtus: CO NOVÉ DÍTĚ, TO ZKAŽENÝ ZUB

Další velmi rozšířenou fámou je, že se v těhotenství více kazí zuby kvůli tomu, že plod odebírá matce vápník ze zubů. To se nikdy neprokázalo, není to tedy pravda. Důvodem vyšší kazivosti zubů v těhotenství je konzumace sladkostí a zanedbávání dentální hygieny a prevence.

 

Mýtus: PÁCHNE MI Z ÚST, MÁM PROBLÉMY SE ŽALUDKEM

Toto je také velmi častá, ale málo pravděpodobná výmluva. Podle výzkumů má totiž až 90 % výskytu zápachu z úst původ přímo v dutině ústní.

 

Všechny z těchto mýtů mají jednoduché řešení – chodit pravidelně na prevenci, dentální hygienu a o svůj chrup se pečlivě starat. :-)

Další aktuality

Objednejte se k zubaři s celou rodinou

Možnosti platby