Aktuality

Moderní technologie ve stomatologii

Moderní technologie ve stomatologii
27.07.2017

Úroveň současné stomatologie je velmi vysoká, zejména díky novým technologiím, jako jsou operační mikroskopy v endodoncii, digitální rentgenové přístroje, 3D snímkování nebo systémy CAD/CAM v protetice.

CAD/CAM technologie (Computer-Aided-Design/Computer-Aided-Manufacture) dokáží během chvilky z připravených keramických bloků vyfrézovat hotové korunky a můstky. Frézy řízené počítačem dokáží zhotovit celé zubní náhrady nebo jejich části. Díky systému CAD/CAM také dosahujeme mnohonásobně vyšší přesnosti protetické práce.

Dříve zubní náhrady zhotovovali výhradně zubní technici a vlastníma rukama. Dnes už díky technologii CAD/CAM nemusí ručně opracovávat kovy, pryskyřice a další materiály, Vyhnou se tak velké prašnosti. Stomatologové zase nemusí dělat klasické otisky v ústech, aby získali model situace pro laboratoř. Místo otisku předají zubnímu technikovi virtuální model v počítači.

Naši odborníci bedlivě sledují nejnovější trendy a navštěvují odborné kongresy po celém světě. Zabývají se také tím, kam až je možné roboty v jejich práci pustit a ve kterých případech lidskou ruku a cit pro estetiku nahradit nedokáží.

Další aktuality

Objednejte se k zubaři s celou rodinou

Možnosti platby