Aktuality

Chcete mít krásný, zářivý a zdravě vypadající úsměv ? Dnes se společně podíváme na téma „Jak si správně vyčistit chrup“.

Chcete mít krásný, zářivý a zdravě vypadající úsměv ? Dnes se společně podíváme na téma „Jak si správně vyčistit chrup“.
22.05.2021

Čistění by mělo být vždy jemné, bez násilného vyvíjejí tlaku na kartáček. Důležitý je i úchop kartáčku, držíme jej jako tužku – mezi ukazováčkem a palcem. Poté zubní kartáček přiložíme mezi přechod dásně a zubu pod sklonem asi 45 stupňů. Následně začneme s jemnými krouživými pohyby a drobnými vibracemi. Vlákna kartáčku by se měla dostat i pod dáseň, a do žlábku kolem zubu, tak jedině docílíme důkladného odstranění plaku a bakterií, které vám mohou způsobit zubní kaz. Takto vyčistíme přední a zadní plochy zubů a nesmíme též zapomenout na kousací plošky zubů, které vyčistíme horizontálním pohybem.

❗Není žádným překvapením, že se kartáček bohužel nedostane až do 40% prostor v ústech. To znamená, že aby hygiena byla co nejefektivnější je zapotřebí používat mezizubní kartáčky a dentální nit.

❗Další z možností, jak si osvojit správnou techniku čištění zubů je objednat se na dentální hygienu, kde vám poradí nejen jak správně čistit zuby, ale také s vámi vyberou na míru vhodné pomůcky.

Další aktuality

Objednejte se k zubaři s celou rodinou

Možnosti platby